چطور از ماسک صورت استفاده کنیم؟

دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 4135

تومطالب قبلی، طرز تهیه ماسک‌های مختلف رو با هم یاد گرفتیم و کلی هم از مزایای این ماسک‌ها گفتیم. ولی یه سری نکات کوچیکی هست که قبل و درحین استفاده از ماسک بهتره که اونا رو رعایت کنین تا نتیجه بهتری بگیرین!

چطور از ماسک صورت استفاده کنیم؟

1. ماسک‌های زیادی هم به صورت آماده و برای فروش هستند و هم می‌توانید در خانه درست کنید. اما اولین و مهم ترین نکته این است که بدانید برای چه این ماسک را می‌خواهید. 
پوست صورتتان را با دقت در آینه نگاه کنید؟ پوستتان زیادی چرب یا خشک است؟ صورتتان احتیاج به آبرسانی دارد؟ جای جوش‌ها اذیتتان می‌کند؟ می‌خواهید جوش‌های سرسیاه را از بین ببرید؟
تا ندانید چه می‌خواهید، طبیعتا درمانی هم نخواهید دید. پس مشکل پوستتان را یافته و مطابق با آن اقدام به تهیه ماسک کنید. چراکه مشکلات گوناگون به تبع آن نیاز به ماسک‌های گوناگون دارند.

 

ماسک صورت

 

2. برای زدن ماسک از انگشتتان یا پد یا دستمال و ... استفاده نکنید. یک براش نرم و مناسب خریداری کنید و همیشه از ان استفاده کنید. این براش می‌تواند قلموی نقاشی باشد و یا براش رنگ مو. آن را امتحان کنید و از نرمی آن مطمئن شوید. ضخامت براش نیز به خودتان بستگی دارد، هر طور که یشتر با ان احساس راحتی می‌کنید، همان را خریداری کنید. 

 

پوست شفاف

 

3. عموما ماسک‌های مخصوص صورت، برای استفاده دور چشم مناسب نیستند؟ چاره کار چیست؟
دو برش خیار بردارید و در حین اینکه ماسک روی پوست صورتتان است، دراز بکشید و دو برش خیار را روی چشمانتان قرار دهید. با این کار هم به چشمانتان استراحت می‌دهید و هم تیرگی‌های زیر چشم را از بین می‌برید.
اگر خیار ندارید، از دو برش سیب زمینی خام هم می‌توانید استفاده کنید.

 

تیرگی زیر چشم

 

4. وقتی ماسک موردنظرتان را درست کردید، آن را در یخچال نگه دارید. اینگونه هم مواد استفاده شده در ماسک تازه‌تر می‌مانند و هم سردی ماسک، حس بهتری به پوست صورتتان میدهد. اگر ماسکتان اضافه آمد هم حداکثر برای دو روز داخل یخچال نگه دارید و استفاده کنید.

 

جای جوش

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید